Автобудування – важлива галузь для України і потребує державної допомоги

Так прокоментував народний депутат України Юрій Мірошниченко ситуацію з автобудуванням в Україні сьогодні.

Парламентар звернув увагу, що в останні роки вітчизняний автопром не показує бажаного розвитку: «За історію незалежної України жоден іноземний автовиробник не побудував жодного заводу. Єдине, що було зроблено — це збір іномарок або машинокомплектів через кілька років після випуску тієї чи іншої моделі».

«Незадовільні результати роботи автопрому призводять до того, що серед власників і працівників цієї галузі зростає соціальна напруга і незадоволення, — зауважив політик, — Тішить, що за минулий рік зарплати у цій сфері зросли у середньому на 30%, але до повноцінного функціонування і європейського рівня ще багато роботи», – наголосив народний обранець.

Юрій Мірошниченко також розповів, що за даними спеціалістів обсяги виробництва вантажних машин за останній рік скоротилися на 72,8% – з 486 до 132 одиниць, хоча саме ця частина українського автопрому залишається найбільш активною і перспективною:

«Для розвитку цієї галузі потрібна продумана державна стратегія, що поставить у пріоритет саме цю сферу і буде стимулювати автобудування в Україні. Важливим є і стимулювання покупців, щоб вони віддавали перевагу продукції вітчизняного автопрому».

«Автобудування є важливою і перспективною галуззю в Україні та сподіваюсь, що у найближчий час вдасться вивести її з кризового стану, а команда ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ на чолі з Юрієм Бойко готова прикласти для цього максимум зусиль», – підсумував Юрій Мірошниченко.