Допомогти людям з розладами аутичного спектру в соцiaлiзацiї та покращити якість їхнього життя – завдання, яке ми втілюємо в реальність

Зауважив народний депутат України Юрій Мірошниченко 02 жовтня 2018 року на прес-конференції в інформаційному агентстві “Інтерфакс-Україна” (Київ), присвяченій соцiальному проекту «Твiй безмежний свiт”.
Метою проекту є допомога людям з розладом аутичного спектру в соцiaлiзацiї та покращеннi якостi їхнього життя, а також сприяння розповсюдженню iнформацiї про аутизм серед медичних працiвникiв, педагогiв та батькiв.

Юрій Мірошниченко розповів про діяльність національної платформи “Україна дружня до аутизму”, організатором і модератором якої він є: “Майданчик для консолідації зусиль тих, хто так, чи інакше зіштовхнувся з проблемою аутизму. Пленарні засідання Платформи та діяльність її робочих груп – це основні форми роботи Платформи, які проходять з періодичністю один раз на два місяці. Робочі групи, які виникають після кожного такого засідання, працюють вже над конкретною проблематикою з профільними інстанціями: Міністерствами, Фондом зайнятості, Інститутами, фахівцями з інклюзивної освіти, тощо”.

Парламентар виказав підтримку Всеукраїнського проекту «Твій безмежний світ», який включатиме безліч активностей: запуск інформаційно-освітнього веб-сайту проекту, проведення навчальних заходів для лікарів, видання методичних посібників для співробітників охорони здоров’я і спеціалізованих шкіл, підтримка реабілітаційних центрів для дітей з аутизмом, включаючи відкриття сенсорних кімнат та придбання необхідного обладнання. І де однією з активностей є підтримка Фонду допомоги дітям з синдромом аутизму “Дитина з майбутнім”.

Юрій Мірошниченко наголосив на готовності сприяти будь-яким активностям та діяльності, яка спрямована на допомогу, підтримку фахівців та сімей, які дотичні до проблеми аутизму:

“Acino – компанія, яка не має комерційного інтересу в галузі аутизму. Так, це фармацевтична компанія, але вона не виробляє фармацевтичних засобів, які дотичні до проблеми аутистів. І вона допомагатиме не в тій сфері, де вона може отримати прямий зиск, продаючи свої ліки, а пропонує сферу не пов’язану з їхнім бізнесом. Для нас питання репутації важливе. Але компанія, яка працює в нашій країні, заробляє, але відчуває свою відповідальність за цю країну, людей, які тут проживають, дітей, які тут народжуються і хоче бути частиною цього суспільства, заслуговує на підтримку та повагу”.