У Центральній виборчій комісії за ініціативи члена Комісії Юрія Мірошниченка 25 листопада відбулося експертне обговорення з виборчих питань громадян. Де основною темою обговорення були концепції змін до законодавства стосовно місцевих виборів та законопроєкту Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо реєстрації місця проживання внутрішньо переміщених осіб”. Проєкт був розроблений Міністерством у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

На зустрічі порушувалися теми реєстрації місця проживання внутрішньо переміщених осіб в приймаючих громадах, інтеграція між реєстрами територіальних громад та реєстрами виборців, діджиталізація процесу, декларативне місце проживання та проведення електронних виборів.

“Вже сьогодні і зараз ми можемо вирішити проблему, спочатку для внутрішньо переміщених осіб, а потім і для всіх категорій громадян – це вже початок. Тут зібралися експерти, всі зацікавлені сторони, щоб рухатися далі”, – наголосив Юрій Мірошниченко.

Участь в зустрічі взяли представники міністерств, представник від Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, заступник Директора Державної міграційної служби України, аналітик Аналітичного центру Асоціації міст України, представники Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) в Україні, Всеукраїнської громадської організації “Громадянська мережа «ОПОРА», ГО «Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ», Центру прав людини ZMINA, а також представники ЦВК.

Проведення подібних заходів обговорення законодавчих ініціатив та знаходження найбільш оптимальних рішень із залученням представників ЦВК, профільних міністерств та організацій, задля досягнення кінцевої мети – захисту виборчих прав громадян України на всіх рівнях виборів, має стати хорошою традицією.