Голосуючи за продовження мораторію на продаж землі – ми реалізуємо позицію наших виборців!

Так прокоментував народний депутат України Юрій Мірошниченко, журналісту телеканалу «4 канал» у кулуарах Верховної Ради запитання, що стосується мораторію на продаж землі

Парламентар висловив думку, що є потреба організувати цивілізований відкритий ринок землі в Україні. Що держава має дати людям можливість працювати в себе в країні, щоб вони мали впевненість у сьогоднішньому дні, майбутньому своєї родини та України в цілому. І задля цього потрібно створити усі можливості: « Інфраструктури немає, і ціна на землю в країні, в якій є воєнні дії, не може бути ринкова. Люди, які працюють на землі, неодноразово зверталися до нашої фракції з тим, щоб цей мораторій продовжити. І своїм рішенням ми представили, у першу чергу, думку наших виборців».

Юрій Мірошниченко наголосив, що Україна для себе може обрати одну з двох моделей розвитку ринку землі: американську чи європейську. 

Народний депутат розяснив, що у випадку створення американської моделі з великою концентрацією ресурсіврезультатом стане збільшення вартості українських продуктів на світових ринках і зменшення на внутрішньому. Але,разом з тим, це зменшить кількість робочих місць: «Це вдарить по соціальному фактору – людей в селі не залишиться».

«Європейська модель передбачає дрібнотоварне виробництво, що забезпечує зайнятість населення. Але люди вимушені захищати свій ринок, у протилежному випадку вони будуть неконкурентні. Шлях, яким буде рухатися Україна – це предмет політичного консенсусу. Поки що його немає. Для майбутнього розвитку потрібно спочатку визначити наші пріоритети», – підсумував Юрій Мірошниченко.