Ключ до безпечної пенітенціарної системи– це кваліфікований персонал!

На цьому наголосив народний депутат України Юрій Мірошниченко під час своєї промови на презентації звіту ГО «Український інститут з прав людини» щодо візитів  до пенітенціарних установ з метою вивчення питання дотримання прав осіб, які утримуються у цих закладах.

Юрій Мірошниченко, який є головою підкомітету з питань реформування пенітенціарної системи, діяльності органів виконання покарань та пробації  наголосив, що підкомітет активно працює над законотворчою частиною реалізації змін у пенітенціарній системі, але все це не буде мати значення без їх подальшої реалізації.

Парламентар зауважив, що одним з ключових моментів у дотриманні прав ув’язнених – це окрема робота з персоналом пенітенціарних закладів, яка полягає у контролі належного виконання їх обов’язків: 

«Я особисто виступаю для працівників, розказую їм, що є важливим і про усі виклики, які на них чекають попереду. Постійне підвищення кваліфікації просто необхідне, адже застарілі насильницькі методи роботи не змінювались з радянських часів. Я переконаний, що це можна змінити, але про альтернативу персоналу потрібно розповідати».

Політик подякував працівникам «Українського інституту з прав людини» і підкреслив, що зроблений ними аналітичний звіт береться у роботу підкомітетом, що він очолює: «Ми його проаналізуємо і перевіримо усі зауваження, що пов’язані зі змінами законодавства. А зауваження, які є, ми будемо системно виправляти, працювати з ними і інформувати про них».

«Систему можливо змінити лише командною роботою. Динаміка позитивна і ми повільно, але впевнено рухаємось до змін», – підсумував Юрій Мірошниченко.