Конституцією передбачено, що під час воєнного стану в країні проведення виборів не є можливим

 Так прокоментував народний депутат України Юрій Мірошниченко у ранковому ефірі телеканалу “News One” виступ Президента, в якому він заявив, що підстав для відміни виборів наприкінці грудня немає.

«Якщо виходити з вимог Конституції, під час воєнного стану, проводити вибори заборонено. Це стосується будь-яких виборів: місцевих, президентських, парламентських. Можливо, у Президента є бажання скасувати воєнний стан до його офіційного закінчення? Не хочеться ставити під сумнів слова Президента, але б хотілося почути роз’яснення його слів», – зауважив Юрій Мірошниченко.

Парламентар підкреслив, що він і всі члени опозиційної платформи “За життя» погоджуються з  думкою, що достатніх підстав для введення воєнного стану наведено не було.

«Протягом останніх років ми неодноразово чули, що на кордоні з Україною скупчення військових сил. Говорили і про необхідність будувати стіни, перешкоди і подібні речі. Але у чому змінилося ситуація настільки, що потрібно було запровадити воєнний стан?”

Нагадаємо, що спочатку Президент пропонував запровадити воєнний стан по всій країні на два місяці, але Конституцією України чітко визначено, що під час воєнного стану в країні вибори не можуть бути проведені.

«На разі, як правник і як парламентар, я не бачу можливості проведення виборів під час воєнного стану», – підкреслив Юрій Мірошниченко.