Космічній сфері в Україні необхідна ефективна державна підтримка

Так прокоментував народний депутат України Юрій Мірошниченко стан космічної галузі в Україні сьогодні.

Парламентар звернув увагу, що державне фінансування космічної галузі залишається низьким і у теперішній ситуації не дозволяє говорити про посилення позицій України на цьому ринку, або хоча б про збереження колишнього стану.

Політик розповів, що попри ріст цін, фінансування галузі, що здійснюється через Державне космічне агентство України, скорочується, що особливо помітно в бюджеті 2019 р., у якому, в порівнянні з минулим роком, сума фінансування зменшилась на чверть мільярда грн або більш ніж на 10%:

«Було б добре, якби підприємствам космічної галузі вистачало коштів, отриманих за основну діяльність, але вони для підтримки своєї роботи, налагоджують виробництво тролейбусів, трамваїв, автобусів, тракторів. Мені б дуже хотілося, щоб влада звернула на це увагу і підтримала нашого виробника».

«Наша команда ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ — ЗА ЖИТТЯ, на чолі з Юрієм Бойко, готова працювати над створенням спеціального режиму економічної діяльності для ракетно-космічної галузі та поліпшення фінансування цього сектора. А також, ми будемо максимально стимулювати розширення закупівель державних та муніципальних засобів супутньої продукції космічно-будівних підприємств»,- підсумував Юрій Мірошниченко.