Маємо боротися за кожного громадянина! Дати шанс та повернути людину до суспільства – наш обов’язок!

 На цьому наголосив народний депутат України Юрій Мірошниченко, виступаючи з трибуни Верховної Ради під час розгляду вето Президента України на Закон про внесення зміни до статті 93 Кримінально-виконавчого кодексу щодо вдосконалення гарантій права засуджених на відбування покарання за місцем проживання (№2253а).

Юрій Мірошниченко зазначив, що сама ідея реформи пенітенціарної системи полягає в тому, що ми маємо дати можливість людині реабілітуватися, повернутися до суспільства: “ Наша мета – не карати, не катувати, не принижувати, не розтоптати людську гідність, а повернути людину до суспільства. В цьому контексті і пропонувалось, щоб не втратити зв’язки з родиною, щоб дати можливість людині зберегти мотивацію виправитись і повернутися до суспільства, дати їй можливість відбувати покарання максимально наближено до місця проживання її родини або її родичів”.

Як голова профільного підкомітету з питань реформування пенітенціарної системи він зауважив, що зазначена ідея не втратила своєї актуальності, а має бути розглянута та доопрацьована з урахуванням пропозицій Президента. Аргументи Глави держави пов’язані певним чином з технічними проблемами, як то, наприклад, скоєння злочинів і кількість, власне, тих, хто потрапляє за ґрати, у великих містах значно більша, ніж в сільській місцевості.

“Забезпечити заявлені нами стандарти по 2,5 і по 4 квадратні метри, які повинні бути в камерах, ми, можливо, сьогодні не можемо. Є проблеми з військовими діями, фактично війною в Україні, і перебуванням пенітенціарних закладів  або за межею конфлікту, або в безпосередній близькості. Ці проблеми існують. Але виклики і проблеми не повинні викривити наші завдання. Саме  тому вони нами сприймаються як виклики, а не як заперечення самої необхідності. Наш профільний комітет розглянув пропозиції Президента. Враховуючі наведені аргументи, ми не заперечували, а, власне, рішення полягало в тому, щоб підтримати пропозиції Президента, доопрацювавши ці ініціативи, викласти глибше, з урахуванням всіх тих викликів і обставин, і внести на розгляд Верховної Ради комплексний системний документ, який би реформував цю сферу”, – завершив свій виступ Юрій Мірошниченко.