Медіація – це шанс для формування нової правової культури в Україні!

На цьому наголосив народний депутат України Юрій Мірошниченко у прямому ефірі програми «ПроПарламент» парламентського телеканалу «Рада».

«Медіація – це позасудове врегулювання конфлікту на добровільній основі, за якого дві сторони погоджуються на комунікацію, що організовує посередник – медіатор, який має бути нейтральною і незацікавленою людиною. Робота медіатора полягає в знаходженні точок рівноваги, де інтереси кожної зі сторін мають бути максимально забезпечені – це сприяє добровільному ухваленню рішення обома сторонами», – пояснює парламентар.

Юрій Мірошниченко зауважує, що через завантаженість судової системи України, медіація є необхідною в сучасному суспільстві. В багатьох країнах Європи та світу, вона вже є обов’язковим етапом досудового вирішення справи: «Медіація економить час, адже може вирішувати поза судом сімейні, цивільні та господарські справи. Розгляд останніх в медіації є дуже корисним для економіки, адже судові рішення саме в цій сфері, на жаль, часто затягуються на роки. Крім цього дуже важливо, що медіація забезпечує конфіденційність процесу».

Юрій Мірошниченко, доктор юридичних наук за спеціалізацією конституційне право наголошує, що чіткий юридичний статус медіації в правовій системі України є необхідним: «Нам треба вчитись домовлятись, йти на компроміси й об’єднуватись заради потрібних суспільству цілей»