Хочу розвіяти деякий міф стосовно політиків. Справжніх політиків.
У публічній політиці працюють непересічні люди. Це розумні, кваліфіковані спеціалісти. Вони наділені тими лідерськими якостями, які б з легкістю допомогли їм бути успішними у бізнесі.
Що ж тримає політиків у політиці? Гроші? Бажання влади? ЩО?
Я переконаний, це відчуття власної місії. Політика насправді не надприбуткова сфера. Тому лише внутрішня висока замотивованість людей привнести якісні зміни в життя суспільства тримає багатьох моїх колег на своїх місцях.
Але я буду не до кінця чесний, якщо не скажу, що так, політики брешуть. Але чому?
У публічній політиці важко говорити правду. Адже на вагах стоїть твоя політична кар’єра. І політик починає грати за місце під сонцем. Виникає потреба говорити те, що хочуть чути люди. Бо суспільство не завжди хоче і готове чути правду. Бо правда вимагає змін.
Власні переконання змінювати важко, адже мозок погано сприймає ту інформацію, яка їм суперечить. Але ми маємо з цим працювати. І ми маємо навчитися приймати правду як вона є, брати на себе відповідальність і змінюватися. Або продовжувати жити в ілюзіях брехні. Вибір за нами.
Бо насправді суспільство встановлює правила гри у публічній політиці. І щоб політики казали правду, вони повинні перестати бути залежними від нашого бажання обманюватися.