Ми готові до обговорення змін, якщо вони будуть здійснені в інтересах Українського народу!

Так прокоментував народний депутат України Юрій Мірошниченко заяву Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана на Годині запитань до уряду у Верховній Раді, в якій йшла мова про те, що уряду не вистачає повноважень для вирішення багатьох проблем і виступив за їх розширення.

Юрій Мірошниченко наголосив на тому, що повноваження уряду визначені Конституцією. І для того, щоб змінити розподіл обов’язків і прав Кабінету міністрів, Парламенту, чи Президента потрібно дуже виважено вносити зміни саме до Конституції: “Для нас дуже важливо почути належну аргументацію, щоб в разі потреби збільшити повноваження уряду. Чітко має бути обґрунтовано, яких саме повноважень не вистачає, в якій галузі, яким чином уряд намагатиметься вплинути на економічну, соціальну ситуацію, шляхом розширення повноважень».

Юрій Мірошниченко, який є доктором юридичних наук за спеціальністю „конституційне право” зауважив, що на його думку Конституція, з тим рівнем повноважень, які є сьогодні – достатньо збалансована: «У нас діє парламентсько-президентська система. Уряд в такій системі є головним суб’єктом формування економічної і соціальної політики, і одним з основних суб’єктів законодавчої ініціативи, тому заяви щодо розширення цих повноважень, повинні розглядатися з максимально прискіпливо».

«Як політик, я бачу маловірогідним внесення змін до Конституції щодо перерозподілу повноважень між Президентом, Кабінетом міністрів і Верховною Радою, адже за не дуже довгу історію Української незалежності ми вже кілька разів змінювали модель з президентсько-парламентської на парламентсько-президентську. І вносити зміни до діючої моделі можна буде тільки тоді, коли буде чітко зрозуміло яким чином це позначиться на стані економіки, соціальній сфері», – наголосив парламентар.

«Ми готові до обговорення. Бо внесення змін до Конституції повинно бути результатом дуже серйозної дискусії, в якій будуть приведені дуже серйозні аргументи. Ми готові розглянути будь-які пропозиції і зміни, якщо вони будуть здійснені в інтересах Українського народу», – завершив Юрій Мірошниченко.