Ми маємо надати людині можливість змінитися і повернутися у суспільство!

На цьому наголосив у своєму виступі народний депутат України Юрій Мірошниченко на арт-акції #критичнедовічне – кампанії з підтримки законодавчої ініціативи про надання права на перегляд покарання у вигляді довічного позбавлення волі, офіційне відкриття якої відбулося в кулуарах Верховної Ради України 7 лютого 2018 року, організованої громадської організацією “Союз  “Золотий вік України”.

«Наша мета полягає не в тому, щоб забезпечити помсту з боку суспільства, тій людині, яка вчинила правопорушення. Пенітенціарна система – це система каяття. Система, яка має спонукати людину змінитися і усвідомити свої помилки. Повинні бути створені умови змінити своє життя», – звернув увагу парламентар.  

Юрій Мірошниченко підкреслив, що реформа включає у себе ряд законопроектів, які стосуються змін: це зміни у побуті, умовах утримання, надання медичної допомоги і консультації психологів, допомога капеланів: «Необхідно надати можливість людині відновити свою душу і повернутися у суспільство».

Політик привів приклад західних країн, у яких в’язням, що відбувають довічне ув’язнення, раз у визначений період дозволяється предстати перед судом і довести, що він змінився і переосмислив скоєні помилки.

«Суть ініціативи – не про те, щоб забути про злочини і скасувати покарання, а у тому, щоб тих, хто змінився і щиро покаявся у скоєному, повернути у нормальне життя», – підсумував Юрій Мірошниченко.