Нашою командою зафіксовано ряд порушень
під час поточної виборчої кампанії

 

Заявив народний депутат України Юрій Мірошниченко та навів приклади таких порушень.

Коментуючи постанову ЦВК № 274, якою ліквідовано 5 виборчих дільниць при дипломатичних представництвах України на території Росії, парламентарій зазначив:

«Таким чином, навіть за мінімальними оцінками сотні тисяч громадян України на території Росії фактично позбавлені хоча б потенційного права проголосувати. Так, більшість з них цим правом, зазвичай, не користуються, і це їх свідоме рішення, але тепер цього права вони взагалі позбавлені.

Крім того, будемо відверті, на окремих виборчих дільницях у Росії зазвичай голосують переважно лише українські дипломати та члени їх сімей. Так, наприклад, на президентських виборах у 2014 році на виборчих дільницях при генеральних консульствах України проголосували: у Нижньому Новгороді – 19 виборців, Новосибірську – 28, Нижньому Новгороді – 31, Єкатеринбургу – 32. Виходить, що навіть кадрові українські дипломати будуть позбавлені права голосу. Малоймовірно, що хтось з них поїде голосувати у Грузію, Казахстан чи Фінляндію, тому що до виборчих дільниць саме у цих країнах віднесено прилеглі території Росії».

Юрій Мірошниченко як доктор юридичних наук у галузі конституційного  права підкреслив:

«Порушення полягає у тому, що навіть фактичне позбавлення права проголосувати одного виборця є неприйнятним у демократичній країні. Для багатьох українських громадян за кордоном можливість проголосувати на виборах залишається чи не єдиною ниткою, яка з’єднує їх ї батьківщиною, і Українська держава так рішуче цей зв’язок «обрубує».

Політик також розповів про порушення, яке було зафіксовано у Харкові 10 лютого 2019 року. Групи радикалів спробували знищити політичну рекламу ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ. Ці дії були вчинені в темний час доби, із закритими обличчями зловмисників.

Також Юрій Мірошниченко поділився висновками свого колеги Юрія Павленка щодо основних видів порушень на поточних виборах:

«Член нашої команди народний депутат України, Юрій Павленко 12 лютого в ефірі одного з телеканалів чітко сформулював три основні типи порушень на поточних виборах: підкуп виборців, максимальне використання адміністративного ресурсу та залякування громадських активістів, агітаторів та працівників штабів».

Юрій Мірошниченко сформулював позицію щодо принципів ведення виборчої кампанії: «Лідер нашої політичної команди, кандидат у Президенти Юрій Бойко ще 25 січня 2019 року на початку виборчої кампанії поточних президентських виборів чітко заявив, що він виступає за чесні вибори: «За нами – держава. Ми повинні розуміти відповідальність за нашу країну. Тому вибори треба провести чесно».