Основний пріоритет – знайти більше можливостей, щоб захищати права українських громадян, які проживають в Криму і були вимушені прийняти громадянство Росії

В цьому впевнений народний депутат України Юрій Мірошниченко: “Ми категорично не поділяємо методів російського уряду, зокрема щодо Криму, Донецьку і т. д. Але, разом з тим, ми не вбачаємо в російському народові ворогів”.

На переконання політика, потрібно мобілізувати всередині російського суспільства, враховуючи, що там мільйони, десятки мільйонів родинних зв’язків з Україною, небайдужих: “Не можна не погодитись, що ті сигнали, які йдуть, певна пропагандистська машина вихоплює вислови тих українських політиків, чи громадських діячів, які радикальні, можливо, якоюсь мірою, агресивні, і довкола цього будується образ України. Але так само дуже часто будується і образ Росії як нашого опонента. В цьому сенсі, мені здається, було б більш корисно, якби ми відокремлювали політику Кремля від російського народу, який, на моє переконання, так само, а можливо й більше, потерпає від відсутності демократії, конкурентності, прозорості і т. п.”.

Юрій Мірошниченко зауважив, що проблеми корупції, низького економічного розвитку, низькі соціальні стандарти, погана інфраструктура так само властиві і Україні: “І коли б ми були тими, хто долає, намагається щось зробити, ми б мали більше шансів і у справі Сенцова, і щодо Донбасу. Не знайшли б ми швидко порозуміння по питаннях Криму, але, принаймні, ми б були в діалозі і мали б більше можливостей захищати права українських громадян, які проживають в Криму і були вимушені прийняти громадянство Росії. Тому що в них не було можливості отримувати елементарно соціальні послуги і т. д. І було б більше можливостей захищати їх права, права наших підприємств на тій території”.

“Було б набагато легше розширювати наш вплив на суспільну думку всередині Росії, якби з нашого боку на якісь агресивні дії лунала у відповідь не зворотна агресія, а гасла примирення”, – впевнений Юрій Мірошниченко.