14-15 червня 2018 року відбулася поїздка заступника Міністра юстиції Чернишова Дениса Вікторовича та народного депутата України, голови підкомітету з питань реформування пенітенціарної системи, діяльності органів виконання покарань та пробації Комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Юрія Мірошниченка до м. Одеса.

В Південному міжрегіональному управлінні з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції пройшла нарада, на якій розглядалися завдання та виклики в пенітенціарній системі.

“Реабілітація та ресоціалізація мають замінити каральний підхід у діяльності пенітенціарної системи. На те і спрямовані наші зусилля”, – акцентував заступник Міністра юстиції Денис Вікторович Чернишов.

“В країні є серйозна проблема – це невідповідність європейським стандартам умов, які є в СІЗО та колоніях: по площі на людину, по гігієні та інших питаннях, на чому неодноразово наголошують міжнародні партнери”, – підкреслив Юрій Мірошниченко.

На базі Комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності та Міністерства юстиції діє робоча група з пенітенціарної реформи, одним із пріоритетів якої є розв’язання цих проблем.

Під час зустрічі в мерії, зі свого боку, Одеський міський голова Труханов Геннадій Леонідович наголосив на необхідності об’єднання зусиль державних інституцій та Одеської міської територіальної громади щодо запровадження європейських стандартів в діяльності пенітенціарної системи. Було визначено відповідальних осіб як з боку Міністерства юстиції, так і з боку Одеської мерії, а також призначено дату наступної зустрічі, на якій будуть обговорюватись вже практичні пропозиції по співпраці.