Перед нами надскладне завдання – змінити свідомість людей, коли кожен громадянин бере на себе відповідальність за вибір, майбутнє своє та власної країни!

Цими словами член Центральної виборчої комісії Юрій Мірошниченко відкрив установчу зустріч з розгляду ефективних напрямів та шляхів здійснення просвіти виборців в Україні на місцевих виборах 2020 року, 18 грудня 2019 року в Центральній виборчій комісії.

Основою обговорення став проєкт Концепції стратегії проведення інформаційно-просвітницької кампанії серед виборців напередодні місцевих виборів у 2020 році.

“Ми зацікавлені, щоб інформували громадян, де “ГРОМАДЯНИН” – всі літери великі, – господар країни, людина, яка ухвалює і реалізує певну політику в публічній площині”, – акцентував ініціатор зустрічі, член Центральної виборчої комісії Юрій Мірошниченко.

Стратегія інформаційно-просвітницької роботи серед виборців була розроблена Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) в рамках програми “Зміцнення законодавчих та виборчих процесів шляхом посилення громадської участі та надання технічної допомоги (ELECT)” та програми “Відповідальна та підзвітна політика в Україні” (U-RAP).

“Є два світогляди – перший державо-центричність, де керує ЦВК, і другий, де держава лише один з суб’єктів – суспільно-центричність. Наше щире переконання – ЦВК не повинно ставити перед фактом, навпаки – має звертатись до всіх суб’єктів громадянського суспільства, не нав’язууючи своє бачення громадській незалежній організації, політичній партії або міжнародній організації, яка підтримує той, чи інший міжнародний проєкт” – підкреслив Юрій Мірошниченко.

Взяли участь та поділились досвідом: Інна Зубар – менеджерка проєкту Ради Європи «Підтримка прозорості, інклюзивності та чесності виборчої практики в Україні», Євген Побережний, спеціаліст з питань виборів і врядування Координатора проєктів ОБСЄ в Україні, Надія Пашкова – старша координаторка проєкту від Міжнародної фундації виборчих систем (IFES), В’ячеслав Ліпецький – керівник програм Міжнародного республіканського Інституту (МРІ), Володимир Кондрачук – координатор напряму “Вибори, парламентський розвиток, медіа”, представництва Європейського Союзу в Україні, Ірина Смоліна – керівник програм у галузі демократії, прав людини та врядування Агентства США з міжнародного розвитку, Олена Боцко – директорка програми “Залучення громадян” Національного демократичного інституту (НДІ), Сергій Полянський – старший програмний фіхівець Pact/ENGAGE та інші.