Питання протидії мобінгу і булінгу повинні вирішуватися і на законодавчому рівні!

Впевнений народний депутат України Юрій Мірошниченко. Під час круглого столу «Законодавчі питання мобінгу і булінгу в Україні» парламентар поділився своїм негативним досвідом у цих питаннях:
«Я сам закінчив школу-інтернат і питання булінгу для мене є особливо чутливим. Людина, яка не має підтримки зі сторони батьків і залишається один на один з такими викликами, тиском, переслідуваннями і знущаннями – особливо гостро це переживає і набуває психологічних проблем, які у результаті нелегко побороти».
«Законопроект, який зараз зареєстровано – це тільки початок і на цьому не можна зупинятися. Питання протидії мобінгу і булінгу треба обговорювати і вирішувати. Це явище стосується не окремих жертв, а усього суспільства. І тих хто піддається дискримінації, і тих хто її чинить», – наголосив Юрій Мірошниченко.
Народний депутат підкреслив, що для вирішення цих питань важливим є світовий досвід країн, які боряться з цією проблемою довший час і роблять це успішно у тому числі і на законодавчому рівні:
«Ми повинні проаналізувати досвід європейських країн і сконцентруватися саме на профілактиці, а не на каральних санкціях за вже зроблену шкоду. Потрібно зробити усе для попередження таких проблем».
Юрій Мірошниченко впевнений в тому, що законодавчі зміни дозволять попереджати та контролювати саму можливість виникнення інцидентів, але також вкрай необхідно інформувати суспільство, проводячи просвітницьку діяльність:
«Ми повинні зрозуміти, що людина, яка піддається не лише фізичному, а й психологічному тиску, в якийсь момент починає сама себе звинувачувати, її самооцінка знижується і це може призвести до фатальних подій. Важливими є і зміни у самому суспільстві. Кожен повинен почати з себе, і багато разів подумати перед тим як будь-що говорити іншій людині, зважаючи на можливі наслідки», – підсумував Юрій Мірошниченко.