Політичні переслідування не притаманні європейській демократії і Україна не має до цього опускатися

Так прокоментував народний депутат України Юрій Мірошниченко запитання ведучого телеканалу “ЕспресоТВ” щодо зняття недоторканності з народних депутатів Дмитра Колесникова та Олександра Вілкула.

“В мене відчуття дежавю. Я є гостем в студії, представляючи фракцію, щодо якої чинять політичний тиск, але згадую ті часи, коли Юрій Луценко теж був під політичним переслідуванням і деякі мої колеги так само говорили, що тут жодної політики. Що це суто кримінал, є склад злочину, а рішення виносять на підставі об’єктивного розслідування”, – зауважив Юрій Мірошниченко.

“Дуже б не хотілось, щоб люди, змінивши статус з провладних на опозиційних опинялись в ситуації, коли їх “абсолютно об’єктивно” намагаються посадити в тюрму”, – наголосив парламентар.

Юрій Мірошниченко як доктор юридичних наук у галузі конституційного права звернув увагу на те, що така практика не є притаманні європейській демократії. І коли йшлося про Юлію Тимошенко або ж Юрія Луценка, усі європейські лідери звертали увагу на стандарти демократії, які не передбачають переслідування своїх політичних опонентів.

“Сьогодні ми бачимо, що певні рішення колегіальних органів або органів місцевого самоврядування ставлять у вину їх очільнику. За кожним підписом першої особи стоять підписи цілого ряду профільних управлінь, в тому числі і юридичного, які опікуються відповідним напрямком. Практика така є, на жаль, це не перше подання, яке ми отримали, але разом з тим інструмент судового переслідування залишається частиною політичної боротьби”, – завершив Юрій Мірошниченко.