Поряд із законом про державну мову потрібен закон про розвиток та підтримку мов національних громад!

 Про це заявив народний депутат ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Мірошниченко, коментуючи законопроект про державну мову в Україні.

«Сама філософія закону є обмежувальною і не стимулює розвиток української мови, натомість обмежує використання інших мов», – заявив політик.

За словами народного депутата, є суттєва відмінність між статусом та обов’язками державних службовців і громадянами, недержавним сектором. Адже, в недержавному секторі, відповідно до європейських стандартів, стимулюється використання мов національних громад аби культура та історія тих громад, які проживають на території країни, не губилась, зазнаючи асиміляції чи дискримінації.

Парламентар наголосив: «Було б дуже корисно, якщо б парламент ухвалював закон про розвиток і підтримку української мови і, разом з тим, закон про розвиток та підтримку мов національних громад».

«Наша позиція полягає в тому, щоб підтримувати українську мову, стимулювати її розвиток, але ми не повинні обмежувати людей у використанні рідних мов у навчанні, засобах масової інформації, приватному житті та бізнесі», – підсумував Юрій Мірошниченко.