Потрібно системно вирішити ситуацію з опаленням в Україні. Люди не повинні мерзнути і шукати як зігрітися у власних домівках!

Так прокоментував народний депутат України Юрій Мірошниченко у прямому ефірі ток-шоу “Виклик” на телеканалі “112 Україна” відсутність тепла у 70 000 мешканців у місті Сміла і як результат смерть чоловіка і його малолітньої доньки, які отруїлися димом від саморобного обігрівального пристрою.

Юрій Мірошниченко наголосив, що трагедію потрібно розглядати не як поодинокий випадок, а як наслідок недосконалості усієї системи, що регулює опалення в Україні і яка потребує нагального вирішення:

“Є Конституційне право  на життя і здоров’я. Воно має гарантуватися не просто текстом записаним у Конституції, а реальними умовами життя. Виходячи з цього, трагедію у Смілі потрібно розглядати більш глибоко, ніж просто халатність і пожежу з трагічним завершенням. Бо це не просто трагедія однієї родини. Це системна проблема, яку потрібно вирішувати комплексно”.

Парламентар зауважив: “Зараз у студії знаходяться депутати з різних партій. Ми тут не сваримося, не розходимося у поглядах на це питання. Ми готові співпрацювати для реальних змін, готові допомагати і змінювати ситуацію. Для нас важливою теж є співпраця з владою у регіонах”.

“Я впевнений що питання потрібно розглядати не тільки в контексті того, як ми усі співчуваємо родині постраждалих. Але на своїх посадах, як народних депутатів, так і людей у органах місцевого самоврядування, ми повинні зробити реальні кроки, щоб запобігти таким ситуаціям у майбутньому”, – завершив Юрій Мірошниченко, наголошуючи на необхідності законодавчих змін для системного вирішення даного питання.