Потрібно вирішити ситуацію з тарифами на газ, встановивши конкуренцію на ринку!

Впевнений народний депутат України Юрій Мірошниченко

У вечірньому ефірі ток-шоу Прямий ефір” на Прямому, коментуючи ситуацію підвищення ціни на газ, парламентар заявив:

“З одного боку, треба убезпечити країну від дефолту (без цього неможливо отримати кошти від МВФ), з іншого – люди відмовляються платити за новими тарифами. У мене виникає запитання, які б не були благі наміри тих, хто намагається переконати наш уряд, що треба підіймати тарифи, –чи не отримаємо ми в кінці ситуацію, коли хотіли як краще, я вийшло як завжди?

Я не є економістом, я правник, для комплексності вирішення, у мене є загальні підходи. Вважаю, що ціна дійсно має бути ринковою, але ринок – це конкуренція, це багато учасників, які пропонують споживачеві на конкурентних засадах свій товар, конкуруючи між собою. І тільки тариф за транзит, за постачання може бути один, визначений державою, – зауважив народний депутат

Юрій Мірошниченко наголосив на тому, що ціну на газ має визначати не уряд, а конкурентний ринок, якого зараз, на жаль, не існує:

Не може бути ринкових цін, визначених урядом України, тоді це не ринкові ціни. Ринкові – це коли є багато виробників певної продукції, в даному випадку – це газ, тут вони і конкурують. Якщо є необхідність компенсувати комусь вартість через субсидії, то нехай держава компенсує певним категоріям людей і наддасть їм адресну соціальну допомогу.