Реформування медичної системи має відповідати реальним потребам населення!

На цьому наголосив народний депутат Юрій Мірошниченко. Парламентар звернув увагу, що попри неодноразові заяви уряду про те, що медики отримають підвищення зарплат, у контексті зростання цін на продукти харчування, комунальні послуги та взагалі рівень життя – це не відчутно.

«Передбачалося підвищення зарплатні медичних працівників на 20-30%, а дільничні лікарі – учасники медичної реформи, завдяки новому механізму повинні були отримувати 18-20 тис. грн. Реалії, на жаль, показують зовсім інші цифри».

Політик підкреслив, що в Україні зростає проблема кадрів у медичній галузі й спостерігається катастрофічний дефіцит кваліфікованих спеціалістів і необхідної техніки:

«Дуже гостро нестача лікарів відчувається у сільській місцевості. Не поодинокими є випадки, коли на 7-8 сіл є лише один лікар. Але сільське населення позбавлене не тільки лікарів, а й елементарних умов для надання медичної допомоги. Можна зустріти сільські амбулаторії, що елементарно не мають підключення до води та світла, не кажучи вже про будь-яке сучасне обладнання».

«Юрій Бойко, як кандидат у Президенти в своїй Програмі передбачає забезпечити збільшення фінансування охорони здоров’я і проведення реформ, що будуть відповідати реальним потребам громадян. В тому числі підвищення мінімальної зарплатні медикам не нижче 12 тис. грн., в залежності від навантаження та кваліфікації фахівця. Маю надію, що ці позитивні зміни відбудуться якнайшвидше», – завершив Юрій Мірошниченко.