Кримінальна відповідальність для жінок потребує гуманізації!

На цьому наголосив народний депутат України Юрій Мірошниченко, коментуючи робочу поїздку до Качанівської жіночої колонії у м. Харків у рамках роботи, очолюваного ним підкомітету з питань реформування пенітенціарної системи, діяльності органів виконання покарань та пробації.

«Дуже важливо, щоб людина, яка пройшла певний шлях «одужання», яка усвідомила свої помилки та бажає змінитися, отримала можливість повернутись до суспільства. Наше завдання – дати всім без виключення надію, що вони можуть повернутись до своєї сім’ї та повноцінного життя», – наголосив голова підкомітету з пенітенціарної реформи Юрій Мірошниченко.

Парламентар зазначив: «У вересні 2016 року Верховна Рада України, на жаль, відмовилась виключити можливість призначення довічного позбавлення волі жінкам, які вчинили кримінальне правопорушення. Відповідний проект закону пропонувалося відправити на повторне друге читання, однак таку пропозицію підтримали лише 220 депутатів із 226 мінімально необхідних. Саме тому, на жаль, законопроект було відхилено. Але ми й надалі будемо робити все від нас залежне задля прийняття законопроекту про скасування довічного ув’язнення для жінок».

Народний депутат також наголосив, що парламент та уряд, зокрема Міністерство юстиції продовжує робити кроки спрямовані на зміну каральної моделі в пенітенціарній системі на реабілітаційну, яка дозволить набути навички для повернення людини до суспільства: «Заміна карального принципу реабілітаційним, і є тим важливим кроком пенітенціарної реформи, який повинен об’єднати багатомільйонну українську громаду», – підсумував Юрій Мірошниченко.