Збереження та цілісність памяток культури має бути захищено Законом України

Актуальна тема вівторка цього пленарного тижня. А от чи досконалий цей механізм з юридичної точки зору? На це запитання відповів доктор юридичних наук, народний депутат України Юрій Мірошниченко в ефірі програми “PROПарламент”.

“З юридичної точки зору досконалості не існує. Юриспруденція пов’язана з діяльністю людей. Якщо хтось сумлінний буде розуміти зміст Закону, то буде притримуватись норм. А якщо він буде не сумлінний, то й ідеально прописані механізми буде “перевертати” та використовувати не в той спосіб, як має бути”.

Нагадаємо, що 19 червня 2018 року Верховною Радою було ухвалено в цілому законопроект (реєстр.#1553) “Про внесення змін до закону України “Про охорону культурної спадщини” (щодо збереження пам’яток культурної спадщини, внесених до списку всесвітньої спадщини Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО).

Юрій Мірошниченко звернув увагу на те, що у пам’ятки культури може бути інший власник, ніж держава, але він зобов’язаний дотримуватися вимог по їх утриманню, збереженню і належній експлуатації.  “Що стосується Верховної Ради, то ми, безперечно, намагаємося створити такі правові механізми, щоб і власник міг розпоряджатися своїм майном, і громада, яка теж є дотична до пам’яток культури”, – підсумував Юрій Мірошниченко.