Системна боротьба з корупцією – єдиний шлях до виходу з кризи у транспортній галузі

На цьому наголосив народний депутат України Юрій Мірошниченко, відповідаючи на питання стосовно сьогоднішнього стану транспортної галузі в країні.

Парламентар прокоментував невтішну статистику результатів роботи транспортного сектору України, де однією з найбільш занедбаних частин цієї галузі є залізничний транспорт:

«Укрзалізниця потерпає від кризи, при цьому останні закупівлі нових локомотивів ситуацію не врятують. Потреба в тепло та електровозах, на найближчий рік, за оцінками експертів і з урахуванням майбутнього списання за технічним станом – перевищує заплановану в 3-5 разів».

Аналізуючи інформацію від топ-менеджерів «Укрзалізниці» щодо того, що грошей на нові постачання локомотивів немає, а єдиний шлях, де їх взяти – підвищення тарифів (приблизно на 25%) Юрій Мірошниченко зауважив:

«Це шлях в нікуди, таке вирішення призведе до зниження конкурентоспроможності української продукції, багато товаровиробників будуть змушені просто відмовитися від залізничних перевезень, що призведе до подальшого скорочення прибутків «Укрзалізниці».

«На мою думку, яка збігається з думкою експертів, найбільш ефективним способом виправити ситуацію – є викорінення корупції в залізничній монополії», – підкреслив політик.

«Для виправлення ситуації необхідно бажання і здатність до рішучої боротьби з корупцією, що дозволить зекономити багатомільярдні резерви. Як показує досвід останніх років, сьогоднішня влада не змогла з цим впоратись. На має переконання, саме команда ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ, на чолі з кандидатом у президенти Юрієм Бойко, має достатньо сили і професіоналізму, щоб здолати цю проблему і налагодити ситуацію», – підсумував Юрій Мірошниченко.