Українці мають право знати на що очікувати, тому обов’язок Уряду – звітувати публічно!

Так прокоментував народний депутат України Юрій Мірошниченко запитання журналіста телеканалу «Наш» щодо звітування українського уряду перед Парламентом і суспільством.

«Уряд дійсно не звітував у той спосіб, як на то очікує українське суспільство, а саме з трибуни Верховної Ради. Досить творчо вони  підійшли до цієї норми закону про Кабінет Міністрів і Регламенту Верховної Ради. У тиші кабінетів роздають документи, які називають звітом Уряду. І на цьому усе зупиняється. Я думаю, що закони, які передбачали відкритий звіт Уряду перед суспільством, були ухвалені не просто так. Це  передбачало конкретну мету – зробити зрозумілим курс і пріоритети Уряду, прогнозованість політики, відповідальність виконавчої влади перед Парламентом, який його сформував. Але головне, що кожен громадянин повинен, дивлячись і слухаючи звіт, якимось чином планувати своє майбутнє», – наголосив парламентар.

«Сьогодні громадяни не відчувають впевненість у завтрашньому дні. Багато хто просто виїжджає за кордон. Якщо ми будемо підмінювати інститути і процедури, які передбачає демократичний процес, то ситуація, на жаль, буде мати негативну динаміку», – підсумував Юрій Мірошниченко.