“Виборчі права громадян, особливо внутрішньо переміщених осіб, на місцевих виборах мають бути забезпечені!”, – Юрій Мірошниченко.

Член Центральної виборчої комісії Юрій Мірошниченко 28 – 29 листопада у місті Краматорськ Донецької області взяв участь у щорічному форумі «Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави». Захід відбувся за підтримки Ради Європи в України та зібрав представників центральних та місцевих органів виконавчої влади.

Метою Форуму було обговорення стану та перспектив розвитку місцевого самоврядування в Україні, зокрема в Донецькій та Луганській областях, актуальних питань законодавчого регулювання, європейського досвіду та стандартів у відповідній сфері.

Юрій Мірошниченко наголосив на необхідності подібних заходів та публічних обговорень, задля досягнення спільної мети – забезпечення та захисту виборчих прав громадян: «ЦВК запрошує до активної та системної спільної роботи всіх національних і міжнародних експертів, суб’єктів громадянського суспільства та місцевих громад».
Під час панельної дискусії “Наступні місцеві вибори: ризики чи нові можливості?” були обговорені ключові теми, серед яких: новий проєкт закону про місцеві вибори, виборчі права внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

Крім виступу у згаданій дискусії, Юрій Мірошниченко також взяв участь у панельному обговоренні “Захист прав внутрішньо переміщених осіб (ВПО) України”, на якому розглядалися питання судової практики, питання забезпечення житлом і компенсації за зруйноване житло, регіональні програми підтримки та інтеграції ВПО.

Участь у форумі також взяли народні депутати України, представники центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та їх асоціацій, експертного та наукового середовища, міжнародних партнерів (всього понад 200 осіб).

Саме задля вирішення питань реформи у відповідності до Європейських стандартів цей Форум – платформа для ефективного діалогу між органами законодавчої, виконавчої влади, та органами місцевого самоврядування: «Реалізація виборчих прав громадян на місцевих виборах, особливо внутрішньо переміщених осіб, один з головних пріоритетів як ЦВК, так і парламенту на сьогодні», – підсумував Член Центральної виборчої комісії Юрій Мірошниченко.