Поточні президентські вибори уже б’ють рекорди: і за кількістю кандидатів … і за звинуваченнями кандидатів та їхніх штабів у масштабних порушеннях… і за кількістю політичної реклами.

Хотілося б, щоб поточні вибори били рекорди у питаннях якості передвиборних програм кандидатів, чесної конкуренції, дотримання європейських стандартів демократичних виборів, адже більшість кандидатів підтримують саме європейську інтеграцію України.

Рецепт як забезпечити свободу волевиявлення та демократичність голосування дуже простий: всім суб’єктам виборчого процесу, а це виборці, виборчі комісії,  кандидати у Президенти, політичні партії, які висунули своїх кандидатів, та офіційні спостерігачі потрібно неухильно дотримуватися чинного виборчого законодавства та європейських стандартів проведення виборів.

Лідер нашої політичної команди, кандидат у Президенти Юрій Бойко ще 25 січня 2019 року на початку виборчої кампанії поточних президентських виборів чітко заявив, що він виступає за чесні вибори:

«За нами – держава. Ми повинні розуміти відповідальність за нашу країну. Тому вибори треба провести чесно».

Таким чином, всі ми – члени команди Юрія Бойка під час поточної виборчої кампанії, як і традиційно під час кожної виборчої кампанії, керуємося наступними принципами:

  1. Тільки прозорі, конкурентні, чесні і демократичні вибори можуть дати легітимність новообраному главі держави та мандат на проведення реформ і вибір пріоритетів зовнішньої політики.
  2. Ми проявляємо повну довіру виборцям і за умови проведення виборів на таких засадах ми і наш кандидат готові визнати їх результати, якими б вони не були.
  3. Наша команда виступає проти будь-яких маніпуляцій, нечесних методів політичної боротьби, підкупу виборців та інших порушень виборчого законодавства.

Невже наші цінності є лише «рожевою» мрією?

І Україні поки не судилося проводити дійсно чесні і демократичні вибори?

Сподіваюся, що це не так. Вірю, що Український народ здатний довести собі і міжнародному співтовариству протилежне.

Тож закликаю всіх суб’єктів виборчого процесу усвідомити свою відповідальність перед сьогоднішнім і майбутнім нашої країни та забезпечити вільні, чесні, прозорі і конкурентні президентські вибори-2019.