Виплата допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку має бути повністю профінансована з бюджету

На цьому наголосив народний депутат України Юрій Мірошниченко у вечірньому ток-шоу Прямого каналу.

“Дуже важливо уряду зберегти баланс доходів і видатків, інакше люди втратять. Буде інфляція, знецінення і не спокуситися на друк грошей”, – прокоментував парламентар запитання що стосується бюджету.

Юрій Мірошниченко зауважив на необхідності вирішення питання, що стосується відновлення допомоги по догляду за дитиною до досягненню нею трирічного віку, яка має бути повністю профінансована з бюджету: “Так сталося, що я працюю з сім’ями, де є діти з психічними розладами. Я стикнувся з жінками, які не мають чоловіків і змушені самі виховувати дітей. Наскільки я відчуваю свою провину, провину народних депутатів в тому, що ті гарантії, які були і, власне, Конституція нам не дозволяє скорочувати соціальні гарантії, і до трьох років матері отримували допомогу від держави, наразі скорочені”.

“Жінка не може працювати, особливо якщо вона сама, в цей період. Потрібно приділити увагу дитині. Я б дуже хотів, щоб ми відновили ту соціальну допомогу при народженні дитини і першим кроком, хоча б до трьох років. Я можу і юридично обґрунтовувати, чому ми це маємо зробити. Але суто по-людськи, це не питання сварки між коаліцією і опозицією. Це питання людської гідності, яку ми не повинні розтоптувати своїми ногами”, – завершив Юрій Мірошниченко.