Починаєш цінувати шкільні роки тільки тоді, коли йдеш у доросле життя. Це час, коли перед молодою людиною стоїть вибір. Вибір, від якого залежить майбутнє твоє і твоєї родини. І сьогодні, у цей святковий день для старшокласників, випускників я хочу розказати історію, яка, можливо, підкаже вам свій вірний шлях.

Якось, через 30 років після закінчення школи до першого вчителя прийшли його учні. І він поставив їм просте питання: «Чи щасливі вони?Чи знайшли свій шлях?»

Вони почали жалітися на свої життєві проблеми, труднощі.

Вчитель запропонував вже дорослим своїм школярам кави. Він приніс піднос з кавником та найрізноманітнішими чашками. Там були фарфорові, скляні, хрустальні, прості і дорогі, вишукані.

Коли учні розібрали чашки, вчитель зауважив, що усі дорогі чашки розібрані: «Ніхто не вибрав чашки прості, дешеві. Зрозумійте, що чашка сама по собі не робить каву краще. Іноді вона просто дорожче, а іноді ховає те, що ми п’ємо. Те, що ви насправді хотіли, була кава, а не чашка. Але ви підсвідомо вибрали гарніше чашки. А тоді роздивлялись кому яке горнятко дісталось.

Тепер подумайте: життя – це кава, а робота, гроші, положення у суспільстві –  це чашки. Це усього навсього інструменти для зберігання ЖИТТЯ.

Те, яку чашку ми маємо, не визначає і не змінює якість нашого ЖИТТЯ!

Іноді, концентруючись на чашці, ми забуваємо насолодитися смаком самої кави. Насолоджуйтесь своєю кавою. У найщасливіших людей немає всього кращого. Але вони беруть усе найкраще з того, що мають.

Щастя у тому, щоб ХОТІТИ те, що в тебе є. А не в тому, щоб МАТИ те, що хочеш.

Бажаю усім старшокласникам обрати свій щасливий шлях! І щоб кожний ваш життєвий вибір робив вас щасливими! А вчителям, які відпускають сьогодні у доросле життя своїх дітей, міцного здоров`я, сил та наснаги і надалі робити найцінніший вклад у майбутнє нашої країни, наших дітей!