https://miroshnychenko.ua

Шановні випускники Інституту кримінально-виконавчої служби, я щиро вітаю вас із завершенням навчання. Та впевнений у тому, що на цьому ви не зупинитесь. Адже допоки людина живе, доти вона вчиться. Кожна праця – складна та відповідальна. І на ваші плечі ляже не аби-яка відповідальність. Ви ті, хто має стати провідниками та світлом для тих, хто зійшов з вірного шляху та зробив помилку.

Минулої поїздки з робочим візитом до Академії Державної пенітенціарної служби, я запитав у курсантів: “Що означає пенітенціарна система?”. І зразу ж отримав відповідь – система каяття. В цьому словосполученні є зміст реформи, яку ми зараз робимо. Держава змінила назву, не для того щоб бути сучасними та європейськими. Змінюється зміст. Закон – є справедливість. Тому що він фіксує суспільні норми. Вбив людину – маєш бути покараним. Ще 20 років тому за вбивство покаранням була смертна кара. Змінюється уявлення. І наш підхід справедливості полягає у тому, якщо людина завдала страждань іншій людині, вона має так само постраждати, як той, кому завдано страждань. За вчинений злочин – несеш покарання. Помсти бажаємо, вбачаючи у ній справедливість. А що ж реформувати? Чому пенітенціарна система?

Головний принцип пенітенціарної системи змінюється. Ви йдете туди, де прийшла людина, що вчинила жахливий злочин. Реформа полягає в тому, що суспільство вбачає в засудженому людину, яку хоче повернути. А ви є лікарями, які допоможуть вилікуватись і повернутися людині до суспільства. Тому я щиро бажаю вам чіткого усвідомлення своєї відповідальності, сил та натхнення для цієї благородної справи! В добру путь!