Офіційна сторінка народного депутата України Юрія Мірошниченка

Пенітенціарії – це лікарі, які лікують того, хто потрапив за ґрати,  як важко, середньо або легко хворого.

10 квітня 2018 відбулася поїздка робочої групи Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Верховної Ради України та Міністерства юстиції України щодо реформування пенітенціарної системи в р .. Чернігів для відвідування Академії державної пенітенціарної служби та СІЗО.

Незважаючи на те, що в понеділок був державний вихідний і ми розуміли, що після Великодня можемо не зібрати робочу групу і пресу, все попередньо заявлені в бажанні їхати, прибули до Чернігова. Очолив поїздку заступник Міністра юстиції Чернишов Денис Вікторович, начальник Управління пенітенціарних інспекцій Трохимчук Володимир Миколайович і я – голова підкомітету з питань реформування пенітенціарної системи, діяльності органів виконання покарань і пробації Комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

Крім інспектування СІЗО і прийому довічно ув’язнених, кожної робочої поїздки до установ виконання покарань, виділяється час на спілкування з персоналом установи. Саме здорова атмосфера колективу, пенітенціаріїв має велике значення для реалізації реформи. На цей раз на порядку денному, крім інспектування СІЗО, було відвідування Академії Державної пенітенціарної служби для спілкування з колективом і курсантами цього спеціалізованого вищого навчального закладу.

На сьогоднішній день в більшості існує таке уявлення установи виконання покарань: це місце, де потрібно покарати, змусити страждати за скоєне. Її основа – каральна складова. І мало кого хвилює, якою звідти повинен повернутися людина. Став на хибний шлях – повернення немає, така твоя доля. І такі установки, на мою думку, потрібно змінювати. А одним із основних завдань пенітенціарної реформи – є повернення в суспільство людини з професією, з бажанням бути корисним і можливістю реалізувати свої вміння. І наша мета – забезпечення побутових умов, створення можливості навчання, ресоціалізація. Зміна свідомості.

Звертаючись до персоналу, а в цей раз і до курсантів, мені хотілося донести до них основу основ всієї пенітенціарної реформи, де Пенітенціарії – це лікарі, які лікують того, хто потрапив за ґрати, як важко, середньо або легко хворого. І той час, який людина знаходиться ізольованою, скільки визначено судом, має бути таким, щоб вистачило для того, щоб її вилікувати. Треба змінити його розум і серце, змінити систему цінностей цієї людини. Дати можливість на першому етапі усвідомити свою помилку. Адже вони виправдовують свій вчинок, посилаючись на обставини, середа, суспільство, яке було до них не справедливо і дуже часто це має об’єктивне підґрунтя.

І на них лежить чимала відповідальність: по-перше, – забезпечите свідомості людини, що вона зробила щось не так, по-друге, – у тих, хто потрапив до установи виконання покарань, має виникнути бажання змінити себе, і третє – людині , яка усвідомила і хоче змінитися, дати розуміння як воно, жити по-іншому, не здійснюючи правопорушення. Я дуже сподіваюся на те, що кожен усвідомлює, як важливо гвинтиком він у великому механізмі, що вимагає злагодженості та відповідального ставлення для розвитку здорової країни!