Просвітницька діяльність серед населення має стати вагомою сферою співпраці ЦВК та експертів задля свідомого та відповідального вибору кожного громадянина!

На цьому наголосив Член Центральної виборчої комісії Юрій Мірошниченко на зустрічі, присвяченій презентації стратегії просвіти виборців, що відбулася 3 грудня 2019 року. Авторами Стратегії стало Представництво Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) в Україні. Проєкт спрямований на просвіту та інформування виборців напередодні місцевих виборів у 2020 році.

Під час заходу було обговорено теми підвищення рівня обізнаності громадян, а саме: розробка інформаційних відеороликів, посилення ролі соціальних медіа, публічні заходи по всій країні, а також залучення університетів до просвітництва та інформування виборців.

“ЦВК готова взяти на себе координацію зусиль як державних так і суспільних інституцій у формуванні та реалізації скоординованих просвітницьких зусиль по впровадженню високих стандартів виборчої демократії в Україні», – підкреслив Юрій Мірошниченко.

Забезпечення доступності та інклюзивності виборчого процесу, максимальна реалізація виборчих прав громадян, а особливо молоді, осіб з інвалідністю, національних громад та інших вразливих груп населення, їх можливість повною мірою брати участь у політичному і громадянському житті своєї країни – першочергова мета, закладена в стратегії просвіти виборців.

«Від результатів нашої спільної діяльності буде залежати майбутнє нашої демократії. А максимальне залучення соціальних мереж, медіа та закладів освіти – якісно покращить обізнаність у виборчих процесах на усіх рівнях », – підсумував Юрій Мірошниченко.