Банальний підкуп виборців, кандидати-двійники, агітація без вихідних даних, хуліганство та бійки кандидатів… Передвиборча кампанії проміжних виборів народних депутатів України, які відбудуться 31 жовтня 2021 року, не обходиться без грубих порушень виборчого законодавства.
Усі ці “чорні” методи відомі нам ще з 90-х, але досі лишаються складовою політичних процесів. Хоча суспільство подорослішало. Люди є достатньо розумними, аби зробити свій вибір самостійно. Більшість розпізнають маніпуляції, намагання ввести в оману.
Тому і політичним партіям, і кандидатам потрібно відходити від використання брудних передвиборчих технологій, які лише зменшують довіру до політичної системи та політиків.
Передвиборчий процес, на мою думку, має бути акцентований на тому, щоб кандидат замість популізму та “підтоплення” конкурентів чітко доносив виборцям інформацію про свої здобутки, розкривав свою участь в державних чи громадських процесах. Фактами та діями заробляв собі свої бали, демонструючи високий рівень політичної культури, вміння (а головне бажання) грати чесно.