Сьогодні, 27 вересня, православні християни святкують Воздвиження Хреста Господнього – друге із дванадцяти головних православних свят і єдине, в основі якого згадується подія, не пов’язана беспосередньо з земним життям Спасителя. Вона відбулась у IV столітті і пов’язана з рівноапостольним царем Костянтином і його матір’ю Оленою.
Саме Костянтин попросив свою матір, царицю Олену, яка була християнкою, очолити пошуки Хреста Господнього. Він мав для нього особливе значення. Напередодні складної битви з язичниками Костянтин молив Бога дати йому знак. Тоді ж він побачив у небі великий хрест. А уві сні йому з’явився Ісус Христос з хрестом в руці, і сказав: “Цим переможеш!”
Тож у 326 році свята Олена прибула в Єрусалим на пошуки святині. Там її познайомили зі стареньким євреєм на ім’я Іуда, який знав, де схований Хрест. Він показав Олені печеру, над якою стояв язичницький храм Венери. Після розкопок у печері знайшли три хрести, але на якому саме був розп’ятий Спаситель, дізналися лише тоді, коли один з них зцілив хвору жінку.
Саме слово Воздвиження перекладається як “підняття”. У цей день, 27 вересня 326 року, Макарій, тодішній патріарх Єрусалиму, підняв хрест з дерева, на якому був розп’ятий Ісус Христос, на різні сторони світу для поклоніння християн.
Взагалі, хрест – символ життя християнина. Усі знають вислів: «Кожен несе свій хрест». В православній вірі вважається, що Господь не дає нам більше, ніж ми можемо винести. І це та мудрість, яка дарує нам головне – смиренність. А в істинній смиренності ми здатні подолати усі життєві негаразди.
Сердечно вітаю вас з цим великим святом!?